Şer-Paz: Üretim Bandı | Şer-Paz: Production Line

Fatma Belkıs, Onur Gökmen
December 3, 4, 5 Aralık 2013, 11:00–19:00
December 6, 7 Aralık 2013, 12:00–20:00

Onur Gökmen ve Fatma Belkıs sizi, 3–7 Aralık tarihlerinde Bahane’de gerçekleşecek “Şer-Paz: Üretim Bandı” etkinliğine davet ediyorlar:

“Şer-Paz üzerinde Ocak 2012’den beri çalışıyoruz. Bu süreçte bizim için önemli olan, farklı amaçlar için kullandığımız Şer-Paz’ın bir ‘şirket’ olarak varlığını sürdürmesiydi; çünkü Şer-Paz’ın şirket yapısından, şirketleşme ile sanat üretimi arasındaki benzerlikleri kullanarak sanatçı rollerini tekrar üretmek için faydalanmak istiyoruz. Nihayetinde her şirket gibi Şer-Paz’ın da hedefi, kendini büyütmek, görünür olabilmek ve ortaklarına kâr sağlamak.

Biz ‘Şer-Paz: Üretim Bandı’ etkinliğinde 5 gün ve günde 8 saat boyunca Bahane’de fiziksel olarak hazır bulunacağız. Bu bir haftalık mesaimizde, bir Şer-Paz ürününün seri üretimini gerçekleştirmek için Bahane’ye yolu düşen katılımcıları bekliyoruz. Bu beş gün boyunca istediğiniz zaman gelip üretim bandımızda işçi, yönetici, reklamcı, sanatçı, izleyici gibi rolleri deneyimleyebilirsiniz.

Bahane’deki mesaimizin son iki saatini ise burada beş gün boyunca yapılan üretime dair bir ‘denetim’ toplantısına ayıracağız.”

///////////////

Onur Gökmen and Fatma Belkıs invite you to the event “Şer-Paz: Production Line” to be held at Bahane from 3 to 7 December.

“We have been working on Şer-Paz since January 2012. During this process, the most important thing for us was for Şer-Paz, which we use for multiple purposes, to sustain its existence as a ‘company’; because we want to use this structure to reproduce the artist’s roles by employing the similarities between the establishment of a corporation and artistic production. Like all companies, the ultimate aim of Şer-Paz is to grow, become visible, and generate profit for its partners. During ‘Şer-Paz: Production Line’, we will be physically present at Bahane 5 days a week, 8 hours a day. During our one-week shift we invite those who drop by at Bahane to take part in launching a Şer-Paz product. You can come and join us whenever you want during these five days and experience roles such as worker, manager, advertiser, artist or viewer at our production line.

We will reserve the final two hours of our shift at Bahane for an ‘audit’ meeting about the production that has been carried out throughout these five days.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s