Kulağın Göze Teslimi | Submission of the Ear to the Eye

Dilek Winchester
December 21 Aralık 2013, 16:00–18:00

Dilek Winchester, 2007–2012 yılları arasında ürettiği ve geçen sene Atina Güncel Sanat Müzesi’ndeki sergisinde biraraya getirilen dil, alfabe ve edebiyat üzerine çalışmaları hakkında konuşacak. “Okuma ve Yazma Üzerine” (2007), “Zevallı Delikanlı” (2012), “Alfabe Anıtları Serisi” (2010–2012) ve “İsimsiz (Kendinibeğenmişcesinesankibizdenöncehiçbirşeyyokmuşcasınagillerden)” (2012) gibi özellikle alfabe reformu, alfabenin sembolik değeri, edebiyat kanonu, Ermeni harfli Türkçe ve Karamanlıca kitaplar üzerine olan çalışmaların merkezinde yer alacağı konuşmada Winchester, araştırma sürecinde yaptığı röportajlardan oluşan “Alfabe (Ermeni harfli Türkçe)” adlı videodan bir bölüm de gösterecek.

 

/////////////

Dilek Winchester will talk about her works on language, alphabet and literature produced from 2007 to 2012 and which were brought together at her exhibition at the National Museum of Contemporary Art in Athens last year. In her talk, which is developed around works such as “On Reading and Writing” (2007), “The Wretched Lad” (2012), “Alphabet Monuments Series” (2010-2012) and “Untitled (Kendinibeğenmişçesinesankibizdenöncehiçbirşeysöylenmemişçesinegillerden)” (2012) that specifically focus on themes such as the alphabet reform, the symbolic value of the alphabet, the literary canon and books in Turkish using the Armenian alphabet and Karamanlidika [Karamanli Turkish], Winchester will also show a part of the video titled “Alphabets: Interviews (Armeno-Turkish)” featuring interviews she conducted during her research process.

Ses kaydına buradan ulaşabilirsiniz:

Kulağın Göze Teslimi

//////

Dilek Winchester

Dilek Winchester, Central Saint Martin’s College’da ögrenim gördü. Londra, Berlin, Leipzig, Münster, New York, Venedik, Milan, Viyana ve Madrid’de sergilenen çalışmaları, dil, çeviri, edebiyat, tiyatro, sözlü tarih ve duyguların ifade biçimleri üzerinedir. Son dönem katıldığı sergiler arasında Atina’da Ulusal Güncel Sanat Müzesi’nde ‘A Solo Show’, Westfalischer Kunstverein’da ‘Müslüman Mahallesinde Salyangoz Satmak’ ve Beyrut’ta Home Works 6 bulunmaktadır.

Dilek Winchester studied at Central Saint Martin’s College in London and is currently based in Istanbul. Translation, literature, language, drama, oral history and emotional expressions are among the subject matters that she deals with in her work. Her recent research has been about alphabets, language reforms, nationalism and the literary canon with a particular emphasis on Karamanlidika and Armeno-Turkish books from the 19th Century. She exhibited her work in London, Berlin, Leipzig, Munich, New York, Venice, Vienna, Sarajevo and Milan. She recently had a solo exhibition at the National Museum of Contemporary Art in Athens and took part in group exhibitions at the Westfalischer Kunstverein in Münster, Matadero Madrid and Homeworks 6 in Beirut in 2013.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s